Vogel&Noot PŁUG MODEL VN ©plus

Vogel&NootVogel&Noot PŁUG MODEL VN ©plus

Vogel&Noot PŁUG MODEL VN ©plus

Jakość tworzy zaufanie

Dzięki dodaniu węgla elementy konstrukcyjne i zużywalne stały się znacznie twardsze i bardziej długotrwałe. Symbol „C” nie oznacza nic innego niż węgiel, a jest on w swojej najczystszej postaci diamentem, najtwardszym materiałem w przyrodzie. Dzięki niepowtarzalnej metodzie hartowania, np. w przypadku odkładnicy , Vogel & Noot osiąga bardzo wysoką twardość przedniej strony odkładnicy, co oznacza najlepszą odporność na zużywanie się. Tylna strona pozostaje stosunkowo bardziej miękka i tym samym ciągliwa i odporna na uderzenia. Poza istotnym ulepszeniem materiałowym, modele VN ©plus wyposaża się w całkiem nowy mechanizm obrotu. Więcej komfortu, dokładniejsza i szybsza regulacja dbają o lepszą pracę. Nowe ukształtowanie odkładnic oraz lemieszy dba o mniejszy opór, a więc szybszą pracę przy mniejszym zapotrzebowaniu na paliwo. Sumą zalet jest tu też efektywność ekonomiczna.

 Do każdego pługa dołączamy certyfikat – który jest dowodem tych niezwykłych właściwości. Materiał Permanit © został opracowany jako stal wytrzymałościowa specjalnie dla firmy Vogel & Noot i nie jest dlatego dostępny w żadnym innym urządzeniu na świecie. Mniejsze zużycie i dłuższy okres eksploatacji stanowią w sumie o większych korzyściach ekonomicznych, czyli jest dokładnie tym, co najbardziej pomaga współczesnemu rolnikowi.

VN ©plus. Sukces ma nową nazwę.

Pług: Najnowocześniejsza technika dla uzyskania sukcesu w dniu jutrzejszym.

Dzięki mnogości rewolucyjnych innowacji seria pługów ©plus zaliczana jest do najlepszych w swojej klasie. Ale nie tylko technika przekonuje: To również wiele praktycznych detali, czyniących pługi VN ©plus tak wartościowymi. Od poczwórnej płozy pługa przez ustawienie punktu ciągu aż do ruchomego kroju tarczowego.

Płoza pługa VN ©plus może być eksploatowane na cztery strony. Nowy kształt gwarantuje optymalne prowadzenie boczne. Dodatkowa listwa eksploatacyjna, również używana na cztery strony, zapobiega zużywaniu się głowicy płużnej w strefie przedniej. Prostszy uchwyt znacznie zmniejsza tarcie i zużycie.

Ustawienie punktu ciągu odbywa się płynnie za pomocą wrzeciona nastawnego. Możliwa jest orka również w najcięższych warunkach, bez działania bocznych sił ściągających. Na życzenie dostępne jest także hydrauliczne składanie ramy (cylinder z pamięcią), umożliwiające łatwiejsze obracanie.

Krój tarczowy jest w pełni regulowany, nie zatyka się resztkami pożniwnymi.

Mechanizm obrotowy: Perfekcja z najdrobniejszymi szczegółami.

Część wieży jest matrycowana z jednego elementu z łączoną na skurcz osią obracalną oraz przykręconym sworzniem łożyska cylindrycznego. To prawidłowa kombinacja dla uzyskania optymalnej funkcjonalności i najwyższej stabilności. Typoszeregi XMS i XS wykonane są według tej idei.

Niektóre modele typoszeregu ©plus wyposażone są w nową regulację głębokości pracy w obu kierunkach. Regulacja jest przy tym łatwo dostępna. Dzięki specjalnej konstrukcji na wrzeciono i oś obrotu działają mniejsze siły. Regulacja w prawo i lewo odbywa się niezależnie i płynnie. Dostosowanie do śladu ciągnika odbywa się poprzez prowadnice szynowe, które mogą być dostarczone na życzenie z regulacją hydrauliczną z kabiny ciągnika.

Zespolona belka zaczepowa jest szczególnie elastyczna i optymalnie przyjmuje wszystkie drgania podczas pracy i transportu.

Duża obrotnica na łożyskach wałeczkowo-stożkowych oraz szersza wieża mają szczególnie duże wymiary i w ten sposób umożliwiają również skonstruowanie pługów sześciolemieszowych. Nowa blokada transportowa dzięki praktycznej dźwigni może być obsługiwana jedną ręką.

Trzy podłużne otwory do mocowania górnego łącznika dbają o jeszcze lepsze dopasowanie do terenu. Duży cylinder hydrauliczny umożliwia oprócz tego szybki i dokładny obrót.

 

VN ©plus. Daje rolnikowi „siłę” na cały dzień pracy!

Regulacja szerokości skiby. Mechaniczna: precyzyjna, lub hydrauliczna: doskonała.

Modele VN ©plus ujmują małym zużyciem i nadają się doskonale do zastosowania w różnych warunków glebowych. Wszystkie standardowe pługi są wyposażone seryjnie w mechaniczną regulację szerokości skiby. W modelach VN ©plus Vario możliwa jest ona do przestawiania w sposób płynny za pomocą siłownika hydraulicznego z kabiny ciągnika.

Tu regulacja szerokości skiby następuje w sposób płynny i hydraulicznie z kabiny ciągnika. W mgnieniu oka duża wskazówka informuje Państwa o ustawieniu szerokości skiby. Oczywiście nasz system Vario jest tak przemyślany, że punkt ciągu oraz szerokość pierwszej skiby są automatycznie dopasowywane do poprawnego ustawienia. Przestawiane są równolegle również wszystkie części pomocnicze przed korpusem płużnym oraz koło podporowe.

Dzięki rozszerzonej możliwości regulacji na saniach można zaoferować poszczególne typy VN ©plus również jako pługi w wersji On Land. W wersji tej możliwa jest jazda ciągnikiem poza bruzdą. Dzięki temu systemowi powstaje mniejsze zagęszczenie gleby w podeszwie płużnej.

Zabezpieczenie przeciwko kamieniom: Twardy jak stal przeciwko twardemu jak kamień.

W tej konfrontacji wygrywa VN ©plus do wyboru z czterema systemami zabezpieczeń przeciwko kamieniom. Dzięki genialnej koncepcji montażu wszystkich komponentów poza ramą pługa do swojego urządzenia serii VN ©plus mogą Państwo wybierać spośród 4 różnych systemów zabezpieczeń przeciwko kamieniom.

Sworzeń ścinany – sprawdzone rozwiązanie standardowe. Pod obciążeniem następuje ścięcie bezpiecznika w odpowiednim miejscu, a korpus płużny omija przeszkodę, odchylając się w górę. Podnieść pług, osadzić nowy sworzeń ścinany i do pracy!

Odchylenie korpusu płużnego odbywa się poprzez pokonanie silnego docisku dwóch sprężyn spiralnych. Rozwiązanie to jest nadzwyczaj praktyczne, ponieważ po odchyleniu się i po krótkiej jeździe do tyłu korpus płużny natychmiast wraca do pierwotnej pozycji. Docisk sprężyny może być bez trudu dostosowywany do różnych warunków glebowych, aby otrzymać optymalną charakterystykę wyzwalania. System ten ma, w porównaniu do wariantu ze śrubą ścinaną, niewiele większy ciężar i może być łatwo zamontowany w okresie eksploatacji.

Absolutnie wygodne rozwiązanie, ponieważ korpus płużny automatycznie składa się po natrafieniu na przeszkodę, bez konieczności przerywania pracy. Rozwiązanie wyróżniające się szczególnie dużym i bocznym odchyleniem korpusu. W systemie całkowicie automatycznym z resorem pożądany moment wyzwolenia można ustawiać ilością piór resora. Zabezpieczenie przed kamieniami z resorem zostało już sprawdzone w tysiącach urządzeń i jest szczególnie lubiane ze względu na swoją prostotę i niezawodność.

Rozwiązanie hydrauliczne jest wyposażone zamiast sprężyn w cylinder hydrauliczny, który jest połączony z zasobnikiem napełnionym gazem. Ciśnienie może być płynnie regulowane z kabiny ciągnika. Przy najechaniu na kamień, korpus płużny naciska poprzez cylinder hydrauliczny na tłok w zasobniku. Następuje sprężenie gazu, który ustawia, po pokonaniu przeszkody, korpus płużny automatycznie do pozycji wyjściowej. Jest to w pełni automatyczne rozwiązanie high-tech firmy Vogel&Noot.

 

 

 

Zadzwoń do nas!


Sprzedaż części

tel.: +48 24 362 73 03

fax: +48 24 362 73 02

email: biuro@agrohandel.kutno.pl


Sprzedaż maszyn

tel.: +48 24 355 78 50

tel.: +48 696 058 537

Agrohandel Kutno

Woźniaków 19a,
99-300 Kutno

ODDZIAŁ CIACHCIN

Ciachcin 4C
09-230 Bielsk
Trasa 60 Płock – Ciechanów

ODDZIAŁ ŁOWICZ

ul. Prymasowska 84
(trasa 14, kierunek Łódź)
99-400 Łowicz