AGRO-MASZ ROZSIEWACZ MODEL REWO

AGRO-MASZAGRO-MASZ ROZSIEWACZ MODEL REWO

AGRO-MASZ ROZSIEWACZ MODEL REWO

ROZSIEWACZ WIELKOPOWIERZCHNIOWY – WIELKIE MOŻLIWOŚCI

Rozsiewacz REWO oferuje dużą wydajność dzięki zbiornikowi o pojemności 8200 litrów oraz szeroki obszar zastosowania dzięki dwóm typom zestawów wysiewających (jedna konfiguracja z przeznaczeniem do wysiewu nawozów granulowanych, druga z przeznaczeniem do wysiewu wapna).
Nasze rozsiewacze stanowią optymalną ofertę dla gospodarstw dużych oraz średniej wielkości. Duży prześwit pod ramą oraz odpowiednio szeroki rozstaw kół, dają wyobrażenie o dużych możliwościach maszyny i pozwalają również na nawożenie pogłówne.

KONSTRUKCJA – MOC ZAMKNIĘTA W EFEKTOWNEJ BRYLE

Dzięki pojemności 8200 litrów odczujesz wyraźną oszczędność czasu pracy przez zmniejszenie ilości dojazdów w celu napełnienia zbiornika. Został on wykonany ze stali gatunkowej o odpowiednio zaprojektowanej kubaturze dla umożliwienia załadunku ładowaczem, z silosu bądź z bigbagów. Optymalny kąt nachylenia ścian zapewnia równomierne zsuwanie się nawozu nawet przy pracy na terenach pochyłych. Dla wygodnej obsługi podczas załadunku maszynę wyposażyliśmy w szeroki podest ze składaną drabiną.

PRZEMYŚLANE ZABEZPIECZENIA

Wewnątrz skrzyni znajduje się stelaż zapobiegający ubijaniu się wapna podczas długich przejazdów przy maksymalnym napełnieniu. Wykorzystasz maksymalną pojemność swojego rozsiewacza bez względu na wilgotność rozsiewanego nawozu lub wapna.

BEZPIECZEŃSTWO W TRAKCIE I PO PRACY

Na komfort codzienne obsługi największy wpływ mają rozwiązania techniczne zapobiegające przenoszeniu drgań na ciągnik z rozsiewacza, który poddawany jest podczas pracy z pełnym zbiornikiem dużym obciążeniom. Specjalna konstrukcja zbiornika, odpowiednie ułożenie względem niego amortyzowanej osi jezdnej oraz układ amortyzacji dyszla to rozwiązania gwarantujące Twój komfort. Maszyna prowadzi się stabilnie również z pustym zbiornikiem.
Po zakończonej pracy odpinając maszynę docenisz fakt, iż rozsiewacz posiada dużą, wygodną w obsłudze stabilną stopę podporową.

PŁYNNE I WYDAJNE PODAWANIE NAWOZU

Wydajny układ dozowania wysiewanego materiału opiera się na solidnym podajniku. Rozsiewacze REWO otrzymały w standardzie podłogowy podajnik taśmowy wykonany z wysokowytrzymałej mieszanki tworzyw sztucznych. Taśma jest odporna na ścieranie i rozciąganie co gwarantuje długie i bezobsługowe użytkowanie maszyny. Podajnik nie ukosuje się nawet przy dużym i nierównomiernym obciążeniu gdyż prowadzony jest w układzie rolek stożkowych. Docenisz z pewnością prostą regulację śrubową napinacza zastosowaną dla odpowiedniego dopasowania charakterystyki pracy taśmy do masy i wilgotność rozsiewanych substancji.

PRECYZJA I KOMFORT OBSŁUGI

Układ przekładniowy przekazujący napęd z koła jezdnego na taśmę jest najbardziej precyzyjnym na rynku. System opiera się o załączaną hydraulicznie z kabiny ciągnika przekładnię z kołem zębatym poruszanym przez łańcuch nabudowany na piastę koła co eliminuje całkowicie możliwość poślizgu. Na funkcjonowanie tego układu nie ma wpływu zmiana konfiguracji kół jezdnych czy ogumienia. Dla bezpiecznego transportu po drogach publicznych układ wyposażono w zabezpieczenie transportowe. Sterowanie systemem za pomocą hydrauliki ciągnika jest komfortowe, ale i bezpieczne. Gdy nawóz lub wapno w zbiorniku się kończy lub chcesz przejechać na inne pole masz możliwość błyskawicznej reakcji i wyłączenia układu. Twoja uwaga skupia się więc na prowadzeniu ciągnika

RÓŻNE KONFIGURACJE DLA RÓŻNEGO RODZAJU NAWOZU

Doskonały rezultat wysiewu osiągniesz dostosowując wyposażenie swojego rozsiewacza do charakterystyki rozsiewanej substancji. Dlatego też dozownik odpowiedzialny za kierunkowanie równomiernej dawki nawozu, spadającego z podajnika na konkretny ustalony punkt na talerzu, ma tak duże znaczenie. Optymalne zestrojenie pracy zasuwy, dozownika, dobór typu talerzy i wyregulowanie łopatek na talerzach pozwoli Ci osiągnąć zamierzony efekt w postaci równomiernego rozłożenia żądanej nawozu.

RÓWNOMIERNE I PRECYZYJNE DAWKOWANIE

Precyzyjne dawkowanie jest łatwe dzięki dużej skali, która odzwierciedla wielkość szczeliny między zasuwą a podajnikiem. Układ wyposażony jest w siłownik co pozwala płynnie (bezstopniowo) i precyzyjnie zadać żądaną dawkę.

TALERZE – PROSTA I PRECYZYJNA KONFIGURACJA

Mechanizm rozsiewający opiera się na dwóch łatwo wymiennych tarczach działających odśrodkowo. Do wyboru dwa typy talerzy: talerze dwułopatkowe do nawozów granulowanych i z pięcioma łopatkami do nawozów pylistych i wapna. Tarcze wykonane są ze stali nierdzewnej co zapewnia ich długą żywotność i skuteczność. Napęd tarcz rozsiewających przenoszony jest za pomocą mechanizmu WOM ciągnika.
Nie musisz myśleć o obsłudze przekładni w codziennym użytkowaniu, gdyż cały układ pracuje w kąpieli olejowej. W regulacji kierujemy się jedną zasadą: prostota. Tylko nieskomplikowane układy regulacji parametrów rozsiewacza pozwalają Ci skupić się na pracy, a nie na kontrolowaniu zachowań maszyny. Ta zasada sprawdza się również przy regulacji łopatek talerzy dla precyzyjnego określenia szerokości roboczej.

Zadzwoń do nas!


Sprzedaż części

tel.: +48 24 362 73 03

fax: +48 24 362 73 02

email: biuro@agrohandel.kutno.pl


Sprzedaż maszyn

tel.: +48 24 355 78 50

tel.: +48 696 058 537

Agrohandel Kutno

Woźniaków 19a,
99-300 Kutno

ODDZIAŁ CIACHCIN

Ciachcin 4C
09-230 Bielsk
Trasa 60 Płock – Ciechanów

ODDZIAŁ ŁOWICZ

ul. Prymasowska 84
(trasa 14, kierunek Łódź)
99-400 Łowicz