PRONAR Pług odśnieżny MODEL PUV-4000HD

PRONARPRONAR Pług odśnieżny MODEL PUV-4000HD

PRONAR Pług odśnieżny MODEL PUV-4000HD

Pług odśnieżny PUV-4000HD to model z serii PUV. Jest to uniwersalne urządzenie do zimowego utrzymywania dróg gruntowych i utwardzonych oraz poboczy. Konstrukcja pługa pozwala na wydajne i skutecznie usunięcie luźnego śniegu zaraz po ustaniu opadów, błota pośniegowego, zalegającego śniegu, zajeżdżonego śniegu, zasp czy lodu. Solidna konstrukcja pługa sprawia, iż jest przygotowany do usuwania grubej pokrywy śnieżnej za pomocą ciągników, ciężkich ładowarek i koparko-ładowarek w trudnych warunkach pracy jakie panują przy odśnieżaniu.

 1. PROSTY W OBSŁUDZE
  Za pomocą elektrozaworu operator nie wychodząc z kabiny może w prosty i szybki sposób ustawić pozycję odkładnic
 2. UNIWERSALNY
   Doskonałe narzędzie do odśnieżania każdej powierzchni i w każdych warunkach.
 3. FUNKCJONALNY
  Pług przystosowany są do pracy na każdym nośniku takim jak: koparki, ładowacze czołowe, na nośnikach wyposażonych w A-ramę oraz na ciągnikach rolniczych. W standardzie pług ma cztery pozycje robocze. Odkładnice podzielone są na segmenty co korzystnie wpływa na ich amortyzację (uchyla się tylko ten segment, który uderzył w przeszkodę) oraz zmniejsza koszty eksploatacji, gdyż umożliwia wymianę tylko zużytego (uszkodzonego) pojedynczego segmentu zamiast całego długiego, a co za tym idzie droższego, lemiesza. Zastosowane materiały malarskie gwarantują doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne. W pługu stosuje się wysokiej jakości lemiesze (gumowe, stalowe, perforowane) odporna na ścieranie zapewniają większą dokładność oczyszczania i zwiększają jego żywotność.
 4. EFEKTYWNY
  Możliwość montażu lemieszy stalowych pod kątem pracy 30°, dzięki czemu lemiesze lepiej skrawają ubite lub zmarznięte warstwy śniegu i lodu i mogą odśnieżać w każdych warunkach. Odkładnice o specjalnym kształcie zostały zaprojektowane ze względu na duże ilości transportowanego śniegu. Wysokość odkładnic zwiększająca się w kierunku na zewnątrz oraz odpowiednio dobrana krzywizna przekroju powodują mniejsze opory przesuwanego się po nich śniegu, lepsze jego odrzucanie na boki oraz zapobiegają jego przemieszczaniu przez wierzch maszyny na nośnik. Dzięki temu odśnieżanie jest wydajne i skuteczne. Konstrukcja odkładnic zapewnia doskonałe kopiowanie nawierzchni oraz tłumi uderzenia zabezpieczająć w ten sposób maszynę przed uszkodzeniami.
 5. BOGATE WYPOSAŻENIE OPCJONALNE
  Oferta pozwala na odpowiednie skonfigurowanie pługu, specjalnie do wymagań użytkownika. W opcji dostępnych jest min. Kilkadziesiąt różnych rodzajów zawieszeń, światła obrysowe, kółka lub ślizgi, różne rodzaje lemieszy, amortyzację hydrauliczną odkładnic, sterowanie niezależne lub jednoczesne dwiema odkładnicami.
Typ maszyny PUV4000HD
Zapotrzebowanie mocy OD 120 DO 250
Masa 1270 kg
Szerokość robocza (mm)* L = P =3280
S =3420
SO = 3140
Zasilanie elektryczne (V) 12
Zasilanie hydrauliczne (MPa) 16 – 20
Sposób mocowania na nośniku (standard) trójpunktowy układ zawieszenia kat. II
Ilość pozycji roboczych 4 ustalone
Sterowanie Elektrohydraulicznie (niezależnie)
Listwy zgarniające wychylne metalowe pionowe
L=P – odgarnianie w lewo/prawo, dla lemieszy stalowych
S – symetrycznie lewo- prawo tzw. „strzałka”, dla lemieszy stalowych
SO – zbieranie do środka – tzw. „odwrócona strzałka”, dla lemieszy stalowych

Zadzwoń do nas!


Sprzedaż części

tel.: +48 24 362 73 03

fax: +48 24 362 73 02

email: biuro@agrohandel.kutno.pl


Sprzedaż maszyn

tel.: +48 24 355 78 50

tel.: +48 696 058 537

Agrohandel Kutno

Woźniaków 19a,
99-300 Kutno

ODDZIAŁ CIACHCIN

Ciachcin 4C
09-230 Bielsk
Trasa 60 Płock – Ciechanów

ODDZIAŁ ŁOWICZ

ul. Prymasowska 84
(trasa 14, kierunek Łódź)
99-400 Łowicz