Marka ZETOR ma już 75 lat

AktualnościMarka ZETOR ma już 75 lat

Marka ZETOR ma już 75 lat

Marka ZETOR ma już 75 lat

ZETOR, tradycyjna czeska marka technologii rolniczych, rozpoczyna w tym roku 75-lecie istnienia. Pomimo faktu, że prace rozwojowe nad „Prototypem Z” rozpoczęły się zaraz po zakończeniu II wojny światowej, rok jego powstania jest uważany za rok 1946, czyli sierpień, kiedy marka Zetor oficjalnie uzyskała znak towarowy. Pierwsze ciągniki Z 25 trafiły do klientów już pięć miesięcy wcześniej. Zetor wyprodukował ponad 1,3 miliona ciągników od momentu powstania, z których zdecydowana większość została wyeksportowana do ponad 130 krajów na pięciu kontynentach.

Według dyrektora wykonawczego ZETOR TRACTORS a.s., Mariána Lipowskiego, ciągniki zetor stały się synonimem wydajnego projektowania i wydajności operacyjnej. „Nasze ciągniki zawsze odzwierciedlały wymagania czasów. Śmiem twierdzić, że każdy, kto był lub jest związany z marką, czy to jako klient, fan czy pracownik naszej firmy, czuje się jej częścią. Marka ZETOR opiera się na wysiłkach szerokiej grupy ludzi kilku pokoleń. Jest to dla nas spuścizna i podchodzimy do niej z szacunkiem i dumą”, mówi Marián Lipovský

Z okazji rocznicy powstało specjalne logo, które nawiązuje do bogatej historii marki. Logo pojawia się na stronie internetowej firmy, w materiałach drukowanych i artykułach promocyjnych. Będzie też strona internetowa www.zetor75.cz – 75 lat rozwoju marki ZETOR. Będziemy stopniowo informować Was o konkretnych wydarzeniach w sieci internetowej i na portalach społecznościowych.

Ciągniki na rynek europejski i północnoamerykański to 8 serii modelowych o mocy od 20 do 170 KM. Są to kompaktowe ciągniki z serii PRIMO, COMPAX, UTILIX i HORTUS w niższej kategorii mocy 20-70 KM. Są one wykorzystywane głównie do letnich i zimowych prac konserwacyjnych w gminach, obiektach korporacyjnych, boiskach sportowych i ogrodnictwie, a także do pracy w usługach komunalnych, parkach lub małych gospodarstwach rolnych. Wyższe kategorie mocy 80-170 KM to główne serie (przeznaczone do agregowania z maszynami rolniczymi i transportem, lub dla usług komunalnych), PROXIMA (jeden z najpopularniejszych modeli wśród klientów, używany do pracy w rolnictwie, leśnictwie i usługach komunalnych), FORTERRA (średnie i duże gospodarstwa, w produkcji roślinnej, do agregacji z różnymi maszynami rolniczymi, transport) i CRYSTAL (najpotężniejszy i najlepiej wyposażony ciągnik w portfolio ZETOR). Na rynkach światowych (poza USA i UE) ZETOR TRACTORS a.s. oferuje ciągniki zgodne z normami emisji STAGE IIIA i STAGE IIIB – seria ZETOR GLOBAL RANGE, MAJOR, PROXIMA i FORTERRA.

W okresie ostatnich dwóch lat znacząco zmieniła się sytuacja na wielu rynkach, na które znaczny wpływ ma pandemia. Mimo trudnej sytuacji cieszymy się, że Zetor nadal zajmuje pierwsze miejsce w swoim segmencie mocy na rodzimej ziemi – w Czechach. Zajmuje też drugie miejsce na Słowacji, marka ma stabilną pozycję w pasie krajów Bałtyckich, Europy Środkowej, Bałkanów i Skandynawii. „Jesteśmy zadowoleni z rosnącego potencjału rynków, takich jak USA, Wielka Brytania, Niemcy czy Bośnia i Hercegowina” – mówi Petr Konštacký, dyrektor sprzedaży i marketingu w ZETOR TRACTORS a.s. i Prezes zarządu ZETOR POLSKA Sp. z o.o. „Dobrą wiadomością jest to, że w ciągu ostatnich czterech lat marka ZETOR weszła na nowe rynki zagraniczne, takie jak Kenia, Etiopia, Sudan, Rwanda, Myanmar, Indonezja, Jemen, Kolumbia, Kostaryka czy Urugwaj oraz Wietnam” – dodaje Konštacký. Jak mówi, ważne jest dalsze wzmacnianie pozycji rynkowej poprzez rozwój kanałów dystrybucji i zdobywanie nowych terytoriów. „Priorytetem dla nas jest również ciągłe podnoszenie jakości produktów i usług posprzedażnych, tak aby zadowolenie i opinie naszych klientów były w jak największym stopniu pozytywne”, podsumowuje Konštacký.

Plany na przyszłość

Na kolejny okres ZETOR TRACTORS a.s planuje wejść na rynek z nowymi generacjami ciągników. Innowacje w istniejącej serii modeli zapewnią użytkownikom maksymalny komfort i wyższą wartość użytkową produktu, przy jednoczesnym zachowaniu elementów prostoty i skuteczności. Ciągniki ZETOR ułatwiają pracę swoim użytkownikom od 75 lat, pomagając zaoszczędzić energię i pieniądze.

 

Logo 75 final

 

Zadzwoń do nas!


Sprzedaż części

tel.: +48 24 362 73 03

fax: +48 24 362 73 02

email: biuro@agrohandel.kutno.pl


Sprzedaż maszyn

tel.: +48 24 355 78 50

tel.: +48 696 058 537

Agrohandel Kutno

Woźniaków 19a,
99-300 Kutno

ODDZIAŁ CIACHCIN

Ciachcin 4C
09-230 Bielsk
Trasa 60 Płock – Ciechanów

ODDZIAŁ ŁOWICZ

ul. Prymasowska 84
(trasa 14, kierunek Łódź)
99-400 Łowicz