Dlaczego Valtra

Dlaczego Valtra

NordicKnowHowSmallNordycki know-how

Dzięki naszym nordyckim korzeniom jesteśmy solidnym i innowacyjnym producentem ciągników.

Lata pracy na łąkach, gospodarstwach rolnych i w lasach, a także badania i rozwój sprawiły, że Valtra tworzy solidne i zwrotne ciągniki. Nasze maszyny stawiły czoła deszczom i słońcu, upałom i arktycznym mrozom w naszej rodzinnej Finlandii i w różnych krajach na całym świecie. Dzięki tym doświadczeniom nasze ciągniki są nie tylko sprawdzone i solidne, ale można je w pełni dostosować do zmiennych warunków w rolnictwie i innych zadaniach. Czy to prace leśne, czy zbiór trzciny cukrowej – rozpoznajemy wyzwania i znajdujemy solidne, sprawdzone rozwiązania, by spełnić wszystkie potrzeby.

Naszą misją jest dostarczenie ciągników i usług, które ułatwią Twoją pracę. Każdy ciągnik Valtra zbudowany jest by spełnić indywidualne potrzeby konkretnego klienta i powstaje w fabryce Valtry w Suolahti w samym sercu Finlandii. Zapewniamy narzędzia i wsparcie, którego potrzebujesz, by prowadzić swój biznes właśnie tak, jak chcesz.

Tak wyjątkowy jak Ty

Wyższość ciągników Valtra nad konkurencją polega na tym, że każda maszyna produkowana jest według konkretnego indywidualnego zamówienia klienta, by spełnić jego potrzeby i wymagania. Razem ze swoim dealerem Valtry możesz z łatwością stworzyć ciągnik, który dzięki bogatej ofercie à la carte spełni Twoje preferencje i potrzeby.

Płać tylko za to, czego naprawdę potrzebujesz
Wiele różnych opcji przekładni, kabin i innych elementów, które pozwolą Ci stworzyć idealny ciągnik do pracy na roli, w lesie czy też w pracach komunalnych. Dzięki naszemu systemowi dostajesz wszystko to, czego potrzebujesz, nie płacąc za niepotrzebne elementy.

UniqueProduction2_411Przeczytaj więcej o procesie produkcji

Moc, której potrzebujesz
Wymagania mocy ciągnika i jego hydrauliki pozwolą określić optymalną wielkość maszyny. Valtra oferuje ciągniki od 50 do 400 koni mechanicznych wyposażone w innowacyjne rozwiązania przekładni oraz hydrauliki. Wszystkie ciągniki Valtra korzystają ze sprawdzonych, produkowanych w Finlandii silników AGCO Power.

Efektywne przekładnie
Z właściwą przekładnią prowadzenie ciągnika może być nie tylko bardzo ekonomiczne, ale także proste i przyjemne. Valtra proponuje wachlarz opcji przekładni takich jak HiTech, HiTech 5, Versu, Direct oraz AVT. Wybierając przekładnię, która spełnia Twoje potrzeby i preferencje, upewnisz się, że praca będzie wykonana w każdych warunkach.

Cały świat opcji i innowacji
Valtra proponuje szereg różnych opcji, które zostały zaprojektowane by zwiększyć bezpieczeństwo, komfort i produktywność. Oprócz unikalnych rozwiązań Valtry, takich jak układ jazdy tyłem TwinTrac czy sprzęgło hydrokinetyczne HiTrol, możesz także wybierać spośród różnych typów kabin, zawieszenia, foteli oraz dodatkowego oświetlenia, złączy, hydrauliki, automatycznego sterowania, złącza ISOBUS i wielu, wielu innych.

Unikalny ciągnik
W fabryce Valtra w Suolahti, każdy ciągnik produkowany jest zgodnie z indywidualnymi życzeniami klienta. Cechy, które wybierzesz, łącznie z kolorem, sprawiają, że otrzymasz ciągnik idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zapraszamy także na wizytę do naszej fabryki, podczas której zobaczysz, jak produkowany jest Twój ciągnik.

Zamknij

QualityPrideJakość z której jesteśmy dumni

Słuchając naszych klientów i rozumiejąc ich potrzeby upewniamy się, że powstała maszyna jest idealnie przystosowana do ich wymagań. Gwarantujemy, że dostarczamy zupełnie nowy ciągnik gotowy do pracy w momencie otrzymania.

Zaawansowana technologicznie fabryka pozwala nam na kontrolę jakości na każdym kroku procesu produkcyjnego, od indywidualnych części aż po gotowy produkt, który przechodzi dodatkowe, trwające w zależności od serii od 30 minut do 3 godzin testy.

Wszystkie zidentyfikowane w czasie produkcji odchylenia są w zależności od sytuacji natychmiast zgłaszane do kierownika zmiany, szefa działu kontroli jakości albo do działu technologii. Większe anomalie są od razu zgłaszane do odpowiedniego działu i kierownictwa. W razie potrzeby inne, wcześniej wyprodukowane ciągniki z danej serii, są szczegółowo sprawdzane pod kątem podobnych odchyleń.

Odchylenia, które wymagają dodatkowych badań i działań, są zgłaszane do działu kontroli jakości, który zgłasza potrzeby zmian w produkcie, komponencie lub procesie do wydziału rozwoju.

Jakość to najważniejsza cecha dla całej naszej organizacji, od działu sprzedaży przez usługi aż po części zamienne. Jakość to nasz powód do dumy.

Nordic_ANTSKrok w przyszłość

Doświadczenia naszych klientów są wykorzystywane, by budować kolejne ciągniki. “Customised Valtra” to nie jest chwyt marketingowy – to nasza filozofia. Nasze ciągniki są projektowane i stworzone dla użytkowników, dlatego nasz dział badań i rozwoju zbiera opinie i sugestie klientów. Te informacje są wykorzystywane by opracować nowe modele. Gdy w grę wchodzi rozwój produktu, jako częś globalnej korporacji, AGCO, mamy dostęp do naprawdę dużych zasobów.

Koncept ciągnika ANTS, który został opracowany w związku z 60 jubileuszem istnienia firmy Valtra wygrał prestiżową nagrodę Red Dot Design Award.

Przeczytaj więcej o ANTS concept tractor.

Technologia Valtra

Dobrze przemyślane szczegóły i innowacje poprawiają produktywność.

AGCOPowerEnginesAGCO Power

W wyniku połączenia prostej konstrukcji ciągników Valtra i silników AGCO Power uzyskujemy niezawodne, oszczedne ciągniki, które w każdej sytuacji zapewniają odpowiednią moc.

 

 

EfficientTransmissionsWydajne przekładnie

Z odpowiednimi przekładniami, jazda ciągnikiem może być nie tylko oszczędna, ale też prosta i wygodna. Valtra oferuje różne opcje przekładni dla różnych potrzeb i preferencji operatora.

 

 

 

VTS_Fuse_411Rozwiązania technologii Valtra

Valtra oferuje szeroki zakres zaawansowanych rozwiązań, które czynią ciągniki jeszcze bardziej wszechstronnymi i inteligentnymi.

 

 

 

ValTechTwinTracTwinTrac – ciągnik pracujący w dwóch kierunkach

Układ jady tyłem Valtra TwinTrac to nie jest tylko dodatkowa funkcja; umożliwia produktywną pracę ciągnika w obu kierunkach.

 

 

 

 

Valtra jest pionierem rozwoju ciągników.  

Wiele innowacji wprowadzonych przez Volvo BM i Valmet stało się standardem na rynku ciągników. Przykładami takich innowacji są bezpieczne kabiny, ergonomia siedzenia kierowcy, silniki turbo i zsynchronizowane skrzynie biegów. Jest też jednak jeszcze wiele unikalnych rozwiązań, które znajdziesz w ciągnikach Valtra. W końcu to Ty decydujesz jak będzie wyglądał Twój traktor!

 

Opcje kabiny

Valtra oferuje szereg kabin do różnych zastosowań. Ciągniki z serii A są dostępne z otwartą lub zamkniętą kabiną, ciągniki z serii N oraz T można zamówić z kabiną leśną, która ma okno dachowe zapewniające szerszą widoczność również w górę. Kabina o zwiększonej widoczności (SVC) daje doskonałą widoczność z prawej strony ciągnika, dzięki czemu idealnie sprawdza się przy koszeniu na stokach.

Gdy potrzebna jest widoczność w każdym kierunku, najlepszym rozwiązaniem jest wybór kabiny będącej kombinacją leśnej oraz SVC, która tworzy kabinę SVC 360.

 

Wybór koloru

Wybierz kolor ciągnika, który najbardziej trafia w Twój gust. Masz dziewięć opcji: czerwień Valtra, czerwony metalik, niebieski metalik, zielony metalik, czarny metalik, biały metalik, srebrny metalik, pomarańczowy i żółty.

 

TwinTrac – pracuj w obu kierunkach

Unikalny układ jazdy tyłem TwinTrac posiada zdublowane pedały i kierownicę w tylnej części kabiny, by pracować wygodnie w czasie jazdy tyłem do przodu. Możesz zmienić kierunek jazdy bez wstawania z fotela, a w pozycji do pracy jadąc tyłem do przodu doskonale widzisz zamontowaną maszynę i posiadasz pełna kontrolę podczas racy.

Statystyki potwierdzają skuteczność pracy z wykorzystaniem układy TwinTrac. Taki charakter pracy poprawia nie tylko ergonomię ruchu, ale pozwala na zaoszczędzenie od 10 do 30% czasu potrzebnego na wykonanie niektórych zadań

 

Sprzęgło hydrokinetyczne

Sprzęgło hydrokinetyczne jest niezwykle wygodne przy zadaniach wymagających precyzyjnego manewrowania. Jest doskonałym rozwiązaniem do pracy z ładowaczem czołowym oraz przy pracy w lesie. Dodatkowo zmniejsza zużycie całej przekładni. Dostępne w wybranych modelach Serii N.

 

EcoPower – dwa ciągniki w jednym

Dzięki Valtra EcoPower masz unikalną możliwość wyboru między dwoma ustawieniami obrotów silnika za jednym naciśnięciem przycisku. To jak dwa ciągniki w jednym.

Przy włączonej funkcji EcoPower ilość maksymalnych obrotów silnika zostaje zmniejszona do 1800, zaś moment obrotowy zwiększa się. Dodatkowo średnia prędkość tłoków spada o 20%. Zapewnia to nie tylko zmniejszenie hałasu a tym samym zwiększenie komfortu jazdy, ale także oszczędność paliwa aż do 10% i dłuższą żywotność silnika.

EcoPower jest dostępny w wybranych modelach Serii T.

 

EcoSpeed

Opcja EcoSpeed jest szczególnie przydatna w krajach, w których istnieje górne ograniczenie prędkości ciągników do 40 km/h. Funkcja bazuje na przekładni 50 km/h, lecz najwyższa prędkość została ograniczona do 40 km/h. Jako, że maksymalna prędkość jest osiągana przy zaledwie 1800 obrotach na minutę, uzyskujemy następujące korzyści:

 

Opcja EcoSpeed dostępna jest w wybranych modelach Serii T.

 

Zintegrowany hamulec ręczny

System zmiany kierunku jazdy Valtra jest jednym z najlepszych na rynku. Operator wybiera kierunek jazdy, ustawiając dźwignię w położeniu w przód lub w tył. Hamulec ręczny jest zintegrowany z dźwignią zmiany kierunku jazdy, co znaczenie ułatwia pracę.

 

Aires – zawieszenie pneumatyczne przedniej osi

Zawieszenie przedniej osi Aires zwiększa komfort jazdy i wydajność pracy. System wykorzystuje sprężone powietrze, przez co sprawdza się nawet w niskich temperaturach.

W czasie jazdy transportowej zawieszenie pneumatyczne ułatwia kierowanie ciągnikiem, zaś w pracach polowych zwiększa uciąg i poprawia przyczepność. Układ sprężonego powietrza daje możliwość wykorzystania go do innych celów.

Układ Aires dostępny jest w ciągnikach Serii T.